Odliczamy do AMP

Dokładne terminy Akademickich Mistrzostw Polski. Półfinały w Szczecinie i Wałbrzychu. Finał w Warszawie.

Pierwsze emocje w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet czekają nas w dniach 19-21 stycznia, kiedy to odbędzie się turniej półfinałowy organizowany przez Uniwersytet Szczeciński. Spotkania będą rozgrywane w hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Towarzystwa Salezjańskiego.

Tydzień później inne drużyny powalczą w półfinale organizowanym przez PWSZ Wałbrzych - ten turniej ma odbyć się w terminie 26-28 stycznia. Pierwszy raz w historii AMP'ów futsalistki odwiedzą Wałbrzych. Wcześniej tamtejsza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa nie organizowała takich turniejów. Mecze będą rozgrywane na dwóch halach - w Wałbrzychu i Szczawnie Zdroju.

Finał AMP z udziałem szesnastu drużyn zaplanowano na 15-18 lutego i zorganizuje go Uniwersytet Warszawski. W tym samym czasie i w tym samym miejscu odbywać będzie się równocześnie turniej finałowy futsalu mężczyzn. O prawo organizacji turnieju finałowego oprócz Warszawy ubiegała się także Politechnika Lubelska.

O tym, kto awansuje z turniejów półfinałowych w Szczecinie i Wałbrzychu do turnieju finałowego w Warszawie (łącznie 15 miejsc) zadecyduje współczynnik ogólnej liczby drużyn, które przystąpią do półfinałów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz to większym zainteresowaniem przekształciła się w AMP.

Ostatnie Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet odbyły się w Katowicach, a wygrała je Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.