Futsal ruszył na kolanach

Odbyło się 8 meczów. 6 przełożonych. Zawodniczki nawet w jeden dzień grały w lidze na trawie i w hali.

W weekend 11/12 listopada zainaugurowane zostały rozgrywki futsalu. Inauguracja sezonu w Ekstralidze futsalu oraz w I lidze futsalu odbyła się w tym samym terminie. Nie oznacza to jednak, że sezon ruszył na dobre. Nie wszystkie drużyny stanęły do boju w 1. kolejce.

Łącznie na szczeblu Ekstraligi i I ligi odbyło się 8 meczów. Z kolei 6 meczów zostało przełożonych. Inauguracja futsalu zbiegła się z trwającymi jeszcze rozgrywkami na trawie. Szczególnie z Ekstraligą oraz niektórymi grupami II i III ligi. Cześć z tych rozgrywek będzie toczyć się jeszcze w najbliższy weekend podczas... drugiej kolejki futsalu, przez co niektórzy w ligę wejdą dopiero w trzeciej kolejce i później będą nadrabiać zaległości.

Wobec powyższego doszło do tego, ze mecze były przekładne, albo zawodniczki w jednym terminie grały zarówno w rozgrywkach na trawie, jak i w futsalu. Pojawiły się nawet przypadki, że piłkarki jednego dnia grały na trawie i w lidze futsalu. Inne miały noc przerwy na regeneracje.

To jednak nie koniec rozpoczynania nowego sezonu na czworaka. W najbliższy weekend reprezentacja Polski kobiet w futsalu zagra towarzyski dwumecz z Finlandią i już przełożone zostały 3 z 6 meczów Ekstraligi futsalu z drugiej kolejki. Najpierw rozgrywki futsalu zderzają się z ligą na trawie, a później ze swoją własną futsalową reprezentacją. Takie terminy czy taka organizacja?

Ekstraliga futsalu w tym sezonie jest rozgrywana w dwóch szęściozespołowych grupach. Daje to łącznie 12 zespołów w futsalowej elicie. Poziom I ligi futsalu jest podzielony na trzy grupy po 6, 6 i 5 zespołów. Łącznie w seniorskich rozgrywkach futsalu bierze udział 29 zespołów.

Ekstraliga futsalu
grupa północna
AZS UW Warszawa - AZS AWF Warszawa 1:2
Żyrardowianka Żyrardów - AZS UG Gdańsk 0:13
Kotwica Kórnik - AZS UAM Poznań /przełożony

grupa południowa
Lex Kancelaria Słomniki - Gol Częstochowa 3:1
Rolnik Głogówek - AZS UŚ Katowice 2:2
AZS UJ Kraków - TS ROW Rybnik /przełożony

I liga futsalu
grupa A
Helios Białystok - Włókniarz Białystok 6:7
Viking Aleksandrów Kujawski - AZS SGH Warszawa 1:16
Mazovia Grodzisk Mazowiecki - Gwiazda Toruń /przełożony
grupa B
Gwiazda Prószków - Unia Opole 8:3
Rolnik Głogówek - Plon Błotnica Strzelecka 12:1
Rekord Bielsko-Biała - Zantka Chorzów /przełożony
grupa C
AZS UEK Kraków - Wierzbowianka Wierzbino /przełożony
Jedynka Krzeszowice - AZS UP Kraków /przełożony
Prądniczanka Kraków - pauza