Zadebiutowała w Bundeslidze

Symela Ciesielska jako piłkarka MSV Duisburg zadebiutowała w Bundeslidze. To jedna z najsilniejszych lig świata.

Kolejny ważny punkt do swojego piłkarskiego CV dopisała Symela Ciesielska. 27-letnia piłkarka zadebiutowała właśnie rozgrywkach Frauen-Bundesliga. Przypomnijmy, iż niemiecka Bundesliga to jedna z najsilniejszych żeńskich lig na świecie.

Debiut Ciesielskiej przypadł w meczu 8. kolejki, w którym to jej MSV Duisburg podejmował na własnym boisku 1.FC Köln. Nasza piłkarka weszła na plac gry w 61. minucie. Była pierwszą zmienniczką, którą do gry z ławki desygnował jej trener. Ciesielska w debiucie zagrała w koszulce z prestiżowym numerem "11".

Duisburg niestety przegrał 0:1 i wciąż bez żadnego dorobku punktowego jest najsłabszym zespołem w najwyższej lidze niemieckiej. Koniecznie trzeba jednak wspomnieć, iż MSV przegrał aż 7 meczów różnicą tylko jednej bramki, a raz przegrał dwoma bramkami.

Symela Ciesielska jest wychowanką AZS Wrocław. W latach 2007 - 2012 grała także w klubie Medyk Konin, po czym wróciła do Wrocławia. Latem 2014 roku wyjechała do Niemiec gdzie grała w Arminia Bielefeld na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym. Latem przeszła do klubu z Bundesligi. Początkowo grała w drużynie rezerw gdzie w siedmiu meczach strzeliła aż 14 goli.