Strzeliła Szkocji. Nieprawdopodobny gol Medyczki

Dwie piłkarki Medyka Konin wystąpiły w reprezentacji Białorusi podczas meczu ze Szkocją rozgrywanego w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2019. Białorusinki zajmujące 49 pozycje w rankingu FIFA były skazywane na porażkę ze Szkotkami zajmującymi 22 lokatę w rankingu światowej federacji. Zgodnie z przewidywaniami przyjezdne wygrały w Mińsku ale tylko 2:1 i nie miały wcale łatwego zadania. W 25. minucie meczu Białorusinki po dwójkowej akcji piłkarek konińskiego Medyka strzeliły gola na 1:0. Na listę strzelczyń po niesamowitym strzale wpisała się Anastasia Kharlanova. Asystę zaliczyła Anastasia Shuppo. Chwilę później Szkotki doprowadziły do wyrównania, a w drugiej połowie po samobójczym golu, którego strzeliła była piłkarka Pragi Warszawa - Anna Kaziupa było już 2:1 dla piłkarek z Wysp, które takim wynikiem wygrały na Białorusi. Zarówno Szkotki, jak i Białorusinki są w tej samej grupie co Polki w eliminacjach Mundialu. W naszej grupie jest jeszcze Szwajcaria i Albania. Łącznie 5 zespołów.