Przygotowanie fizyczne w piłce nożnej kobiet

Przygotowanie fizyczne w piłce nożnej kobiet - to temat dziesiątego już seminarium szkoleniowego, przeznaczonego dla trenerów pracujących z paniami. Spotkanie ze szkoleniowcami piłkarek odbędzie się 30 października 2017 na obiektach stołecznej Warszawianki (ul. Merliniego 2). Organizatorami seminarium są: Polski Związek Piłki Nożnej i Keepers Foundation.

W konferencji udział wezmą prelegenci z kraju i zagranicy. Wśród nich będą m.in.: Joao Garcia, Małgorzata Jura, Sandra Zylia, Nick Pearce i Luca Bortoli. Garcia w Estoril Praia nadzoruje pion bramkarski w zespołach chłopców U-16, U-15 i U-14 oraz kobiecych drużynach seniorek i U-19. Ood trzech lat jest również trenerem bramkarek czterech reprezentacji Portugalii: seniorek, U-19, U-17 i U-16.

Ogromne doświadczenie w pracy z kobietami ma Pearce, który jedenaście lat temu trafił do Red Bull New York. Poźniej przez siedem lat był związany z Birmingham City FC Ladies. Obecnie łączy obowiązki szkoleniowe w Crewe Alexandra Ladies, akademii Oldham Athletic i Manchesterze United Foundation.

Od półtora roku sukcesy z żeńskim zespołem Sassuolo Calcio odnosi Bortoli, który trenerską przygodę z futbolem rozpoczynał w dziecięco-młodzieżowym pionie szkoleniowym Modeny Calcio. W swoim dorobku ma również pracę w UEFA, gdzie pełnił obowiązki operatora finałów kobiecej Champions League.

Profilaktykę i fizjoterapię sportową przybliży uczestnikom seminarium Jura - fizjoterapeutka, terapeutka manualna i trener przygotowania motorycznego. Pani Małgorzata specjalizuje się w ortopedii, terapii stopy a także doborze indywidualnych wkładek ortopedycznych i sportowych. Z kolei Sandra Zylia, pracująca w drugoligowym zespole pań MKS Gwiazda Pruszków, jest fizjoterapeutą, trenerem mentalnym oraz trenerem przygotowania motorycznego Elite Performance.

Bogate doświadczenia prelegentów dają gwarancję, że ich wystąpienia będą interesujące i wartościowe. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko wysłuchania gości, ale również zadawania pytań i rozmowy oraz testowania wszelkich prezentowanych rozwiązań i propozycji treningowych.

W konferencji powinni uczestniczyć przede wszystkim trenerzy pracujący z drużynami kobiet, ale mogą się również zgłaszać szkoleniowcy męskich drużyn. Certyfikaty z seminarium będą honorowane przez związki wojewódzkie oraz PZPN. Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 80 zł, a dochód tradycyjnie będzie przekazany tym, którzy potrzebują wsparcia. Tym razem będzie to Joanna Węcławek z AZS Wrocław. Reprezentantka Polski do lat 17 podczas jednego z treningów zerwała więzadła krzyżowe. Asia jest już po operacji, a przed nią mozolna i kosztowna rehabilitacja. Mamy nadzieję, że dochód z seminarium pomoże jej wrócić do optymalnej dyspozycji.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania dotyczące seminarium należy przesyłać e-mailem na adres: karina@keepersfoundation.pl. Telefonicznie informacji udziela również Marek Dragosz (508 695 873).


Szczegóły w załączeniu ---> KARTA INFORMACYJNA