Podsumowanie 10. kolejki

Zwycięstwo Wałbrzycha w Łęcznej. Pierwsza wygrana Unifreeze. Trzy karne dla Medyka. Przełamany Mitech.

»  Gol Oliwi Rapackiej był w tej kolejce najcenniejszy. Piłkarka AZS PWSZ Wałbrzych na listę strzelczyń wpisała się w 4. minucie meczu z Górnikiem Łęczna, dzięki czemu wałbrzyszanki sprawiły sensację wyrywając z Górnikiem 1:0.
»  Przez ostatnie półtora roku Górnik jeśli przegrywał to tylko z Medykiem Konin. Teraz uległ Wałbrzychowi. Dla podopiecznych trenera Mazurkiewicza to druga strata punktów w tym sezonie. Wcześniej Górniczki zremisowały z Łodzią.
»  Pięć meczów odbyło się w sobotę. W niedziele na zakończenie kolejki grano w Radomiu gdzie było można dojrzeć na trybunach na przykład piłkarki Górnika Łęczna, których najbliższym rywalem będzie Medyk, którego obserwowały właśnie w Radomiu.
»  Unifreeze Górzno na swoją pierwszą wygraną w piłkarskiej elicie czekało do 10. kolejki, kiedy to pokonało u siebie AZS PSW Białą Podlaskę 2:1.
»  Seria pięciu meczów AZS PSW Biała Podlaska z rzędu zakończonych zdobyczą punktowa została przerwana po starciu z Unifreeze.
»  Sędzia Ewa Augustyn w środę prowadziła mecz Ligi Mistrzyń w Manchesterze, a w sobotę prowadziła mecz Ekstraligi w Miesiączkowie gdzie swoje mecze rozgrywa Unifreeze Górzno.
»  W meczu Radomia z Koninem sędzia podyktowała aż trzy rzuty karne. Wszystkie dla Medyka. Hattricka w ten sposób skompletowała Patrycja Balcerzak.
»  Patrícia Hmírová z Czarnych Sosnowiec przestrzeliła rzut karny w meczu z AZS UJ Kraków.
»  Podczas meczu Łęcznej z Wałbrzychem dwukrotnie doszło do podwójnych zmian zawodniczek. W zespole Górnika na boisko weszła z ławki a następne zeszła Agnieszka Jędrzejewicz, a później Julia Kowalczyk z AZS PWSZ.
»  Po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją do gry powróciła Celina Chmal z UKS SMS Łódź.
»  Przeciwko swoim byłym klubowym koleżankom pierwszy raz zagrała Ana Jelncić. Chorwatka latem zamieniła Wałbrzych na Łęczną.
»  Do zwycięstwa Unifreeze nad Białą Podlaską poniekąd przyczyniły się dwie żółte kartki, po których w 55. minucie boisko musiała opusić Dominika Gąsieniec, pomocniczka AZS PSW.
»  Czarni Sosnowiec prowadzili z Jagiellonkami 3:0, lecz w końcówce stracili dwie bramki, dzięki czemu zawodniczki z Krakowa miały nawet szanse na uzyskanie remisu.
»  Po pięciu meczach bez wygranej o smaku zwycięstwa przypomniał sobie Mitech Żywiec, który po zwycięstwie 4:2 miał udaną podróż powrotną ze Szczecina.
» Dominika Rosak z Mitechu Żywiec strzeliła swoje pierwszego gola w Ekstralidze.
»  Teraz w Ekstralidze będzie weekend przerwy ze względu na mecze towarzyskie reprezentacji Polski. W niedziele odbędzie się natomiast zaległy mecz Mitechu Żywiec z AZS Wrocław.

Górnik Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych 0:1
Rapacka

Sędzia: Anna Adamska (Świętokrzyski ZPN)

Górnik Palińska - Jelncić, Górnicka, Guściora, Matysik, Rogalska (55 Jędzejewicz, 76 Materek), Zawistowska (55 Sznyrowska), Grabowska, Jaszek, Zdunek, Kamczyk

AZS PWSZ: Dąbek - Siwińska, Gradecka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Pluta (73 Szewczuk), Dereń, Rędzia, Ratajczak, Rapacka (86 Kędzierska), Głąb (89 Kowalczyk, 90 Klepatska)

Sportowa Czwórka Radom - Medyk Konin 0:5
Balcerzak x3, Dudek, Kharlanova

Sędzia: Elżbieta Faryniarz (Dolnośląski ZPN)

Czwórka: Snopczyńska - Kołek, Rosińska, Mućka, Stefańska, Tracz (75 Dobrowolska), Ivanishyn, Zielińska (70 Szymczyk), Stasikowska, Płóciennik (77 Sobczak), Szuba (60 Smagur)

Medyk: Sowalska - Slavcheva, Ficzay (72 Olejniczak), Sałata, Chudzik, Dudek (46 Gawlak), Balcerzak (80 Łasicka), Shuppo (46 Sikora), Kalekta (46 Kharlanova), Gawrońska, Kostova

Unifreeze Górzno - AZS PSW Biała Podlaska 2:1
Kopińska, Bała - Cieśla

Sędzia: Ewa Augustyn (Pomorski ZPN)

Unifreeze: Pilecka - Brzozowska, Domagalska, Żakiewicz, Jeleń (75 Garbowska), Hnativ, Ignatjeva, Hossa, Szymczak, Kopińska, Bała

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Bosak, Edel, Niedbała (63 Mikołajczak), Gąsieniec, Wołos (83 Dranouskaya), Kuciewicz, Płoska (58 Ulatowska), Cieśla, Lefeld

Olimpia Szczecin - Mitech Żywiec 2:4
Sudyk, Bohm - Gruszka, Wnuk, Droździk, Rosak

Sędzia: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN)

Olimpia: Niesterowicz - Oleszkiewicz (72 Witczak), Szymaszek, Preś, Böhm, Trzcińska (60 Fil), Ratajczyk, Niewolna, Sudyk (84 Grosicka), Janik, Lachman (72 Bińkowska)

Mitech: Komosa – Gruszka, Rżany, Droździk, Biegun, Sobota, Matyja (88 Seńkow), Rosak (90 Dannheisig), Chrzanowska (63 Łagowska), Wnuk, Wiśniewska

Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 3:2