Byłe piłkarki Ekstraligi w 1/8 Ligi Mistrzyń

Medyk Konin po porażce z Olympique Lyon zakończył swoją przygodę z Ligą Mistrzyń w tym sezonie. Do 1/8 UEFA Women's Champions League dostało się natomiast kilka reprezentantek Polski i byłych piłkarek grających niegdyś w naszej Ekstralidze.

VfL Wolfsburg razem z Ewą Pajor wyeliminował Atlético Madryt. Włoska ACF Bresia po jednym z goli Katarzyny Daleszczyk okazała się lepsza od Ajaxu Amsterdam. Aleksandra Sikora - klubowa koleżanka Daleszczyk - niestety nie zagrała w tym dwumeczu.

Z litewskim zespołem Gintra Universitetas awans po pokonaniu stojącego wyżej w rankingach szwajcarskiego FC Zurych uzyskały pochodząca z Azerbejdżanu Ana Alekperova i Serbka Jelena Čubrilo. Z kolei Chorwatka Iva Landeka i jej szwedzki FC Rosengård był lepszy od rumuńskiej Olimpii Cluj. Alekperova to była piłkarka Górnika Łęczna i Pogoni Women Szczecin, Čubrilo grała w Medyku Konin, a Landeka w Unii Racibórz.

W ostatnich sezonach w Lidze Mistrzyń regularnie grała Katarzyna Kiedrzynek. Jej PSG w tym sezonie nie bierze udziału w europejskich rozgrywkach.