Lato obfitowało w śluby

W trakcie tegorocznego lata wiele obecnych i byłych piłkarek wstąpiło w związek małżeński.

Żeńska piłka nożna w przeciwieństwie do futbolu męskiego różni się między innymi tym, że czasem zawodniczki zmieniają nazwisko. Okres wakacyjny to dla wielu idealna pora, aby zawrzeć związek małżeński. To także dobry czas na śluby piłkarskie, bo w tym czasie jest przerwa od ligowych zmagań. Tego lata wiele obecnych i byłych piłkarek zmieniło stan cywilny.

Na ślubnym kobiercu stanęły między innymi Ilona Sotor z Rolnika Głogówek, Monika Marczak z Polonii Poznań, Agata Kowalska z Polonii Tychy, Monika Luty z Wilgi Garwolin, Ewelina Smędzik z Unii Opole, a także byłe piłkarki jak choćby Mariola Żyła (w przeszłości m.in. Gryf/Pogoń Szczecin), Karolina Semczyszyn (Olimpia Szczecin), Stephanie Krzywania (reprezentacja U19), Anna Tymińska (AZS Wrocław) czy choćby Paulina Stojko (Korona Łaszczów). Na ślubnym kobiercu stawały tego lata także sędzie jak choćby Ewelina Fiodorczuk, asystentka z Ekstraligi. Skoro już jesteśmy w tak rodzinnym temacie to można, dodać, że wraz z początkiem września drugie dziecko urodziła Daria Kasperska, obecnie piłkarka Rolnika Głogówek, a przed laty reprezentantka Polski grająca w wielu klubach.

Wiele piłkarek za swojego towarzysza życia wzięło sobie... piłkarza. Część z nich nadal będzie grała w piłkę, a niektóre zapewne już myślą o przerwie od futbolu spowodowanej powiększeniem rodziny.