Kadra Wielkopolski ma złoto

Mistrzem Polski kadr wojewódzkich młodziczek U13 został Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

W niedziele rozegrany został mecz finałowy Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek U-13 o Puchar Kazimierza Górskiego. Finał tydzień wcześniej poprzedzony został dwoma turniejami półfinałowymi w Łodzi oraz we Włocławku, a całe rozgrywki mistrzowskie toczyły się czterech grupach od września ubiegłego roku.

Do Kościelca koło Częstochowy na finał przyjechały dwie najlepsze drużyny kadr wojewódzkich - reprezentacja Wielkopolski oraz Małopolski.

W finale wielu bramek nie zobaczyliśmy choć samych emocji nie brakowało. Jedyną bramkę w meczu strzeliła zawodniczka Błękitnych Owińska - Nadia Krezymani. Młodziczki Wielkopolskiego ZPN utrzymując wynik 1:0 zdobyły mistrzostwo Polski. Dla województwa wielkopolskiego był to pierwszy wygrany finał od 2014 roku.

Mistrzynie Polski U13: Kaczmarek Kornelia (KA 4 ResPect), Haremska Maria (Kotwica Kórnik), Wojtkowiak Klaudia (GKS Dopiewo), Kubiak Martyna (Sokół Pniewy), Drożak Julia (KA 4 ResPect), Hofland Marta (TPS Winogrady), Połatyńska Kinga (Szkoła Futbolu Gniezno), Jaśniak Oliwia (UKS Śrem), Krezyman Nadia (Błękitni Owińska),Skorupska Dobrosława (MTS Pawłowice), Lizik Liwia (Medyk Konin), Franc Wanessa (PS Gniezno), Owoc Faustyna ( UKS Orlik Mosina), Owoc Aniela (UKS Orlik Mosina), Nowak Aleksandra ( AKF Poznań), Łuczak Klaudia KA 4 ResPect), Kuleczka Maja (Lech Poznań), Dziamska Małgorzata (TPS Winogrady)