Mistrzynie Świata z Policji

Reprezentacja polskiej Policji wygrała prestiżowy turniej służb mundurowych. Policjantki też piłkarki.

W dniach 11 - 14 maja na Majorce odbyły się Mistrzostwa Świata służb mundurowych w piłce nożnej kobiet. Drugi raz w historii imprezy udział w turnieju wzięła kobieca reprezentacja polskiej Policji. Rok temu Polki w swoim debiucie zajęły wysokie 2. miejsce, teraz było jeszcze lepiej.

Nasze Policjantki drugi raz z rzędu dotarły aż do samego finału. Wzięły rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Żandarmerią Francuską i zdobyły złoty medal wygrywając 3:0. Polki w całym turnieju były najlepszą drużyną. Mecze rozgrywano na małych boiskach.

Reprezentacja Policjantek złożona jest z kobiet, które w przeszłości miały różnorodny kontakt ze sportem. Prym w mistrzostwach rozgrywanych ma Majorce wiodły oczywiście byłe bądź nawet obecne piłkarki. Grającą trener zespołu jest Sylwia Własny. Kadra Policji gra w takich samych strojach jak normalna reprezentacji Polski. To ubiegłoroczny prezent od PZPN.

Mistrzynie: Marcelina Pawlik, Sylwia Własny, Izabela Zdonek, Monika Sławek, Katarzyna Żak, Katarzyna Borowiec, Gabriela Szymska, Malwina Mazur, Karolina Grześkowiak, Katarzyna Pilipiuk.