Pajor mistrzynią Niemiec

Już oficjalnie. VfL Wolfsburg po dwóch latach triumfował znów w Bundeslidze. Ewa Pajor została mistrzynią Niemiec.

W przedostatniej kolejce sezonu VfL Wolfsburg zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Klub, w którym gra Ewa Pajor, a Agata Tarczyńska występuje w drugoligowych rezerwach wrócił tym samym na szczyt ligi po dwuletniej przerwie, podczas której najlepszym zespołem w niemieckiej lidze był Bayern Monachium.

Niespełna 21-letnia reprezentantka Polski w Wolfsburgu gra niespełna od dwóch lat. Po ukończeniu liceum przeniosła się z Konina do Niemiec. W pierwszym sezonie na boiskach Bundesligi spędziła zaledwie 3% maksymalnego czasu gry. W tym sezonie gra już zdecydowanie więcej i strzela nawet gole. W czterech ostatnich meczach wychodziła w podstawowej "11". Pół roku temu przedłużyła swój kontrakt do połowy 2019 roku. Oprócz mistrzostwa VfL ma jeszcze bardzo dużą szansę obronić w tym sezonie Puchar Niemiec.

Liga niemiecka obok ligi francuskiej, szwedzkiej czy choćby amerykańskiej zalicza się do ścisłej czołówki żeńskich lig na świecie. Ostatnią reprezentantką Polski, która zdobyła mistrzostwo za granicą była Nikki Krzysik. Amerykanka polskiego pochodzenia w 2014 roku wywalczyła mistrzostwo Stanów Zjednoczonych.