Morgan strzeliła Kiedrzynek

Katarzyna Kiedrzynek zagrała przeciwko Alex Morgan. PSG skończy sezon dopiero na 3. miejscu. Bez Ligi Mistrzyń?

Niby dobrze, ale jednak... 1 czerwca Paris Saint-Germain drugi raz w swojej historii zagra w finale Ligi Mistrzyń. Rywalem zespołu z Paryża będzie mistrz Francji i najlepszy klub na świecie - Olympique Lyon. Dla klubu, w którym gra Polka będzie to mecz o wszystko, ale nie tylko w tym sezonie ale także w następnym...

W przedostatniej kolejce ligi francuskiej PSG uległo Olympique 0:3 i tym samym pierwszy raz od czterech lat nie zdobyło wicemistrzostwa kraju, lecz zakończy sezon dopiero na 3. miejscu. Taka pozycja nie daje PSG możliwości gry w przyszłej edycji UEFA Women's Champions League (we Francji mistrz i wicemistrz dostają możliwość gry w 1/16 Ligi Mistrzyń; w Polsce - tylko mistrz jeśli przejdzie eliminacje). Paryżanki mogą wywalczyć jeszcze dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzyń jako triumfator tej edycji, ale za parę tygodni będą musiały ograć Lyon. To niezwykle trudne zadanie. Zanim dojdzie do europejskiego finału to 19 maja odbędzie się jeszcze finał Pucharu Francji pomiędzy PSG i Lyonem. W lidze francuskiej wicemistrzostwo zdobył tym razem Montpellier.

Kapitan reprezentacji Polski, bramkarka Katarzyna Kiedrzynek w ostatnim meczu przeciwko Olympique miała okazje po raz pierwszy w swojej piłkarskiej karierze wystąpić przeciwko Alex Morgan, jednej z najbardziej rozpoznawalnych piłkarek na świecie. Niestety "celebrytka" amerykańskiego futbolu strzeliła gola naszej biało-czerwonej kapitan.