Pogoń Zduńska Wola - Pisia Zygry 2:0 (1:0)
Kowalska 21, Koryń 44

Pogoń: Krzesińska - Niciak, N. Okoń, Sutowicz, Jędrasiak (50 Augustyniak), Bilska, Koryń (55 Gębarowska), Kowalska , Grzelak, Gierczak (65 Swędrowska), Kubik (65 P. Okoń)

Pisia: Rogowska - Siekacz, Chmielecka, Ciepłocha, Wiśniewska, Andrzejczak, Pentela, Andrzejczak, Augustyniak, Adriańczyk, Błaszczyk

Drużyna Pogoni odniosła trzynaste zwycięstwo w tym sezonie pokonując w niedzielne przedpołudnie zespół Pisi Zygry. Mecz przebiegał pod dyktando gospodyń, które w całym meczu raziły nieskutecznością. W 8 minucie meczu po indywidualnej akcji Martyny Kowalskiej w dobrej sytuacji znalazła się Paulina Koryń, ale jej strzał był za słaby żeby zaskoczyć Beatę Rogowską. Trzy minuty później powinno być 1:0 dla Pogoni, kiedy po dograniu piłki z prawej strony przez Justynę Jędrasiak w sytuacji sam na sam z bramkarką Pisi znalazła się Natalia Gierczak, ale jej strzał prawą nogą zatrzymał się na słupku bramki drużyny gości. Gospodynie grały składnie i szybko i stwarzały kolejne sytuacje podbramkowe. Bardzo dobrze na obu skrzydłach spisywały się Marta Grzelak i Justyna Jędrasiak. W 17 minucie po zespołowej akcji Pauliny Koryń i Justyny Jędrasiak piłkę otrzymała wbiegająca w pole karne Natalia Gierczak której płaskie dośrodkowanie wzdłuż bramki gości nie wykorzystała spóźniona Justyna Kubik. Minutę później po kolejnym dośrodkowaniu z prawej strony Martyny Kowalskiej strzałem głową próbowała zaskoczyć bramkarkę gości Natalia Gierczak. Wreszcie w 21 minucie zawodniczki Pogoni zdobyły bramkę po ładnej akcji Pauliny Koryń i Martyny Kowalskiej, której mocne dośrodkowanie w stronę bramki gości zaskoczyło Beatę Rogowską. W 35 minucie na mocny strzał z 30 metrów zdecydowała się Natalia Okoń, ale bramkarka gości nie dała się zaskoczyć. Drużyna gości w pierwszej odsłonie jeden raz próbowała zaskoczyć Izabelę Krzesińską w 37 minucie po mocnym uderzeniu Klaudii Siekacz. Przed końcem pierwszej połowy gospodynie mogły podwyższyć prowadzenie po podaniu Justyny Jędrasiak do Martyny Kowalskiej, która w sytuacji sam na sam nie zdołała pokonać bramkarki gości.

Druga połowa meczu bardzo dobrze rozpoczęła się dla zespołu Pogoni. W 44 minucie po prostopadłym podaniu Martyny Kowalskiej piłkę otrzymuję Paulina Koryń i spokojnym strzałem z 12 metrów pokonuję Beatę Rogowską. Do końca meczu nie padła już żadna bramka. Gospodynie grały nieskutecznie, przede wszystkim brakowało wykończenia akcji pod bramką przeciwniczek. Należy zaznaczyć że bardzo dobrze w rundzie wiosennej spisuję się defensywa Pogoni, która w szóstym meczu nie pozwoliła na utratę bramki. Zarówno bramkarka Izabela Krzesińska jaki i grające w obronie Michalina Sutowicz, Natalia Okoń oraz Ewelina Niciak grają pewnie i skutecznie. Zespół Pogoni po tym zwycięstwie utrzymał pozycję wicelidera ze stratą 3 punktów do prowadzącego Kolejarza Łódź. Następny mecz zespół Pogoni rozegra na wyjeździe w środę 18 maja o godzinie 17:00 z zespołem PTC Pabianice.