3L: Kolejarz Łódź - Pogoń 3:0 (foto)

III liga kobiet - gr. łódzka, 19.03.2016 r.
ŁKP Kolejarz Łódź - Pogoń Zduńska Wola 3:0 (2:0)
Borowiec 14 (k), 32, Zajączkowska 76

Pogoń: Krzesińska - Niciak, N. Okoń, Sutowicz, Kłos (33 Augustyniak), Bilska, Koryń (55 Gębarowska), Kowalska, Grzelak (78 P. Okoń), Gierczak (60 Swędrowska), Kubik


Mecz pomiędzy liderem i wiceliderem tabeli nie był porywającym widowiskiem. Oba zespoły po długiej przerwie zimowej nie stworzyły za wiele sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się przede wszystkim w środkowej części boiska, więcej było w tym meczu walki i zaangażowania zawodniczek obu zespołów niż czystej zespołowej gry. Wszystkie bramki zdobyte w tym meczu przez gospodynie wynikały raczej z prostych własnych błędów zawodniczek Pogoni niż z ładnych przeprowadzonych akcji. Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddała zawodniczka Pogoni, Martyna Kowalska, ale bez problemów obroniony przez bramkarkę Kolejarza. W 13 minucie meczu w niegroźnej sytuacji Natalia Okoń sfaulowała w polu karnym piłkarkę gospodyń i sędzia meczu podyktował rzut karny. Do wykonania "jedenastki" podeszła Katarzyna Borowiec po której strzale bramkarka Pogoni Izabela Krzesińska podbiła piłkę w górę, ale niestety dla drużyny Pogoni piłka wturlała się do bramki. Druga bramka dla Kolejarza padła w 32 minucie po nieporozumieniu zawodniczek Pogoni Natalii Okoń i Michaliny Sutowicz, które nie potrafiły wybić piłki, którą przejęła przed polem karnym Katarzyna Borowiec i w sytuacji sam na sam z Izabelą Krzesińską zdobyła drugą bramkę w tym meczu. Do przerwy nic więcej nie działo się pod obiema bramkami.
W drugiej połowie w 42 minucie na strzał z boku pola karnego zdecydowała się debiutująca w zespole Pogoni Julita Augustyniak, ale uderzenie było za słabe, żeby zaskoczyć bramkarkę Kolejarza. Wynik meczu ustaliła w 76 minucie Nikola Zajączkowska, która wykorzystała kolejne nieporozumienie zawodniczek Pogoni Izabeli Krzesińskiej i Eweliny Niciak, przechwytując piłkę i spokojnym strzałem do pustej bramki zdobyła trzeciego gola dla Kolejarza.

Galeria