Kałużińska 13 - Bezdziecka 30, Zdunek 35-k

Sędzia: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Poznań)

KKP: Rosińska - Pawłowska, Daleszczyk, Kaźmierczak, Dudek (46 Pancek), Kałuzińska, Ossowska, Wawer, Łuczak, Szlendak, Sobczyk (82 Siwek)

Zagłębie: Dąbek – Sołtys, Płonowska, Salwa, Jelencić, Latańska, Krakowska, Zdunek, Szymkowiak, Jaworek (82 Banaszak), Bezdziecka

Całkiem udanie rundę wiosenną rozpoczęło Zagłębie Lubin. Podopieczne nowego trenera Przemysła Cielewicza pokonały na wyjeździe KKP Bydgoszcz 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Prowadzenie objęły gospodynie. Po zagraniu najmłodszej na boisku i debiutująca zarazem w Ekstralidze zaledwie 15-letniej Edyty Sobczyk gola strzeliła Magdalena Kałuzińska. Defensywa Miedziowych zupełnie zawiodła w tym przypadku.

Na kolejne bramki nie było trzeba długo czekać. W 30. minucie wyrównującego gola strzeliła Emilia Bezdziecka. Chwilę później Kamila Rosińska sfaulowała w polu karnym Emilię Zdunek i poszkodowana z rzutu karnego strzeliła bramkę na 2:1 dla Zagłębia. Wygrana Zagłębia była prezentem urodzinowym dla kapitan Miedziowego zespołu - Ani Płonowskiej, która właśnie tego dnia obchodziła swoje 29 urodziny.

Podczas meczu KKP Bydgoszcz - Zagłębie Lubin debiut w Ekstralidze zaliczyła Monika Latańska z Zagłębia oraz Edyta Sobczyk z KKP. Po długiej przerwie na Ekstraligowych boiskach ponownie pojawiły się zaś dwie bydgoskie piłkarki - Monika Kaźmierczak i Karolina Pancek.